Azért, mert a biztonsági övek használata felére csökkentik a balesetekkel járó súlyos sérülések és halálesetek számát.
Ezek tények. Akkor miért nem csatolja be a sofőrök nagy része?
Csak elmegyek a másik utcába lévő Aldiba, minek vesződjek a biztonsági övvel?
Ezt gondold újra!
A rutinszerű, látszólag veszélytelen utazások megtévesztően kockázatosak lehetnek.
Tudtad, hogy a legtöbb közlekedéssel összefüggő baleset a háztól számított 25 kilométeren belül és 40 km / óránál kisebb sebességnél történik?
Nincs időm becsatolni a biztonsági övet…
Körülbelül három másodpercig tart a biztonsági öv rögzítése. Ez kevesebb idő, mint a cipőfűződ megkötése, de még a tépőzárassal is elbajlódsz annyit.
Az autómban légzsákok vannak, ezért nem kell a biztonsági öv
A légzsákokat úgy tervezték, hogy megvédjék a biztonsági övvel becsatolt utasokat. A helyesen becsatolt biztonsági övek baleset esetén hozzájárulnak a légzsák előnyeihez.
Ha nem használjuk a biztonsági övet, fennáll annak a veszélye, hogy becsúszunk a légzsák alá és a műszerfalhoz vagy a szélvédőhöz csapódva súlyosan megsérülünk. Az autóba beépített légzsákok kiegészítő védelmi formát jelentenek, ezért a legjobb megoldás a biztonsági övekkel együtt történő használata.

