Városban és autópályán biztonságosan vezetni
A városi vezetés készsége abban rejlik, hogy az autóvezető, anélkül, hogy észrevenné, másodpercek alatt képes felmérni a helyzetet és döntéseket hozni, hozzáértően végrehajtani a megfelelő manővereket, anélkül, hogy azok bárki más számára veszélyt jelentene.
A város káoszának zsonglőrködéséhez még a tarkónkban is jól jönne egy szempár!
Azt is érdemes tudatosítani magunkban, hogy a városi közlekedéshez való hozzászokás önmagában még nem garancia a biztonságra. Ha túlságosan magabiztosak vagyunk magunkban és városi vezetési képességeinkben, éppen akkor növekszik meg annak az esélye, hogy hibázzunk. A városban való közlekedéshez sok-sok dologra kell figyelni. A városi autóvezetés nem olyan, mint vidéken vagy autópályán vezetni, ahol összességében sokkal kevesebb tényezőt kell figyelembe vennünk.
Autópályán kétségtelenül kevésbé félelmetes az autóvezetés, mert nincs elsőbbség, nincs kereszteződés, és ha minden gördülékenyen megy, az út szabad és problémamentes. Azonban a legtöbb kezdő autóvezetőt a nagy sebesség aggasztja, amelyet az autópályán tartani kell.
Nyilvánvaló okokból elképzelhetetlen, hogy az autópályán 50 km/órás sebességgel közlekedjünk, mert az valóban veszélyes lenne. Kevés a betartandó szabály az autópályán való vezetésnél, de nagyon egyértelműek: a baloldal sáv mindig előzésre való nem haladásra. Tartsuk be a kötelező sebességhatárokat, túl alacsony sebesség esetén haszontalan cikk-cakkozásra, vagy előzésre kényszerítjük az autópályán közlekedőket.
Mindig mindkét kezed legyen a kormányon!
Az autópályán se legyünk lazák! Vezetés közben az egyik legegyszerűbb és leghatékonyabb módja annak biztosítására, hogy fékezésnél, balesetben vagy bonyolult helyzetekre biztonsággal tudjunk reagálni, ha mind a két kezünket kormányon tartjuk.